До уроків з основ здоров'я

Відео до уроків основи здоров'я



Чому так важко вилікувати ВІЛ/СНІД [TED-Ed]

У 2008 році сталось щось неймовірне - одна людина вилікувалася від ВІЛ-інфекції. З понад 70 мільйонів випадків зараження ВІЛ, це був перший, та, поки що, останній. І ми досі точно не розуміємо, як це сталось. Джанет Іваса [TED-Ed] вивчає особливості вірусу ВІЛ, що ускладнюють його лікування.



                   соціальний ролик СНІД



ВИЧ – это сокращенное название вируса иммунодефицита человека. Т.е. это вирус, который поражает иммунную систему. Относится к семейству ретровирусов. Имеет сферическую форму, размером от 80 до 100 нанометров, и состоит из нуклеиновой кислоты и белковой оболочки. Как и другие вирусы, ВИЧ не способен жить и размножаться самостоятельно, поэтому использует здоровые клетки человека. Т.к. имеет собственную РНК, способен преобразовать ее в вирусную ДНК, а затем внедрить в ДНК клетки-хозяина. Причем своей мишенью выбирает такие клетки, как Т-лимфоциты под названием хелперы, которые имеют специфические рецепторы – CD4. Т-хелперы выполняют роль «командного пункта» в иммунной системы нашего организма. ВИЧ меняет их генетическую информацию, и клетка начинает работать как «фабрика» по производству вирусов. После истощения она погибает. Таким образом, вирус уничтожает именно те клетки, которые отвечают за «запуск» работы иммунной системы. Вирус иммунодефицита человека открыл французский ученый Люк Монтанье в 1983 году. А вот синдром был описан двумя годами ранее, в 1981 году американским ученым. На Земле циркулирует два типа вируса – ВИЧ-1 и ВИЧ-2, который был открыт в 1986 году. Что же касается происхождения вируса, то существует несколько гипотез. Но большинство ученых склонны к мысли, что возник он в результате мутации вирусов обезьян, сходных с ВИЧ.


Вітаміни є будівельними блоками, які підтримують життєдіяльність організму; вони допомагають нарощувати м'язи та кістки, захоплювати та використовувати енергію, загоювати рани тощо. Але якщо наш організм не створює вітамінів, як вони потрапляють у нашу систему? Гінні Трін Нгуєн описує, які є вітаміни, і як вони потрапляють у наші тіла, і чому вони настільки важливі.


  

Добрый советский мультфильм в оригинале называется "про бегемота, который боялся прививок", расскажет историю большого, доброго но трусливого гиппопотама, который побоялся сделать прививку от желтухи и поэтому заболел. Конечно история очень поучительна и будет полезна детям, которые боятся врачей и уколов.

Обучающий мультфильм о микобактерии туберкулеза.

                   Мультик "Туберкульоз"



Туберкульоз – це інфекційне захворювання, яке спричиняють різноманітні види мікобактерій. Найчастіше страждають легені. Однак буває, що патологічний процес розвивається і в інших органах та тканинах. З давніх часів туберкульоз вважається поширеною хворобою. Проте термін вперше був введений лише наприкінці 18 – початку 19 століття. Інфекційна природа захворювання була доведена у 1865 році. А ось збудника – мікобактерію – відкрив Робет Кох у 1882 році. Він також довів наявність природного імунітету до хвороби та отримав туберкулін, який використовується і сьогодні. За свої розробки Кох у 1905 році був нагороджений Нобелевською премією. У 1909 році вчені довели можливість внутрішньошкірної проби, яка отримала назву манту. Через 10 років дослідники розробили вакцину усім відому як БЦЖ, котрою через три роки була вакцинована перша дитина в світі. З 1956 року вакцинація БЦЖ стала обов’язковою. І через 6 років пероральний метод вакцинації був замінений на більш ефективний – внутрішньошкірний. Щодо боротьби проти туберкульозу, то першою людиною в Україні став академік Яновський. Він організував першу діагностичну бактеріологічну лабораторію у Києві, товариство боротьби з туберкульозом та тубсанаторій. А ось науково-дослідний інститут туберкульозу в Києві був відкритий у 1935 році. Згодом в кожній області були відриті протитуберкульозні диспансери та лікарні. Щодо розповсюдження хвороби, то Україна входить до четвірки країн з найвищими показниками захворюваності, причому мультирезистентною формою туберкульозу. За даними ВОЗ серед хворих з такою формою, які розпочали лікування у 2013 році, в Україні ефективність лікування є найнижчою – 39%. Загалом, в цій когорті тільки в п’яти країнах ефективність лікування становила нижче 50% – це Індія, Філіппіни, Росія, ПАР та Україна.




Їжа чинить прямий і тривалий вплив на найпотужніший орган нашого тіла.
Тож як їжа впливає на мозок?



Наш спосіб життя змушує нас сидіти набагато більше, аніж рухатися. Чи побудовані наші тіла для такого сидячого існування? У цьому відео досліджують ризики, пов'язані із тривалим перебуванням у сидячому положенні.


Імунна система. Бактеріальна інфекція [Цікава наука] - The Immune System Explained. Bacteria Infection [Kurzgesagt – In a Nutshell] Щосекунди вашого життя ви під загрозою. Бактерії, віруси, грибки хочуть потрапити у ваше тіло і використовувати його ресурси. Імунна система є потужною армією клітин, яка бореться самовіддано й швидко,і приносить себе в жертву задля вашого виживання. Це звучить просто, але реальність складна, красива і просто дивовижна.



Вода, по суті, є повсюди в нашому світі, а людина складається на 55-60% води за масою. То яку роль вода відіграє в наших тілах, і скільки насправді нам потрібно пити, щоб залишатися здоровими?


У вас всередині є фабрика масою приблизно 1,4 кілограма, яка працює 24 години на добу. Це ваша печінка: найважчий орган у вашому тілі, який одночасно виконує роль складу, виробничого вузла і фабрики з переробки. Емма Брайс коротко розповідає про те, як функціонує печінка.


Коли людина дихає, кисень переміщується до клітин тіла, щоб вони могли функціонувати. Водночас дихання очищає організм від діоксиду вуглецю, що утворюється в результаті роботи клітин. Як нам вдається виконувати цю складну і важливу роботу, навіть не замислюючись?


У відео розповідається про те, як поєднання фізичних вправ, харчування та відпочинку забезпечує вашим м'язам максимальну і сильну підтримку.

Немає коментарів:

Дописати коментар

ЗАВДАННЯ ДЛЯ УЧНІВ 3 КЛАСУ  на період з 12.05.2020 р. Виконані завдання надсилати на вайбер Дні та числа Предмет Те...